VI ÄR DIGIPORKKANA

Ordet "Digiporkkana" betyder "Digitalmorot" på svenska. Vi har en morot att erbjuda den digitala världen.

Vi är specialister inom digital media, specialinriktade på videografik och reklam. Dock utan att glömma de tjänster en traditionell digitalbyrå och reklambyrå erbjuder. Idén till grundandet av företaget kom efter flera års tankesmedjor, samt från ett kundinriktat tankesätt. Vi vill erbjuda de bästa marknadsföringslösningarna på ett sätt som bäst tjänar kunden. Vi tror att framgång och goda resultat kommer utifrån ett hederligt och öppet arbetssätt. Hör av er så ska vi göra er framtid än mer lukrativ.

Tuomas Vuorio

Tuomas Vuorio

CEO, Founder

tuomas.vuorio@digiporkkana.fi

Mikko Lesonen

Mikko Lesonen

Art Director, Partner

mikko.lesonen@digiporkkana.fi

Simo Pussinen

Simo Pussinen

Brand Manager

simo.pussinen@digiporkkana.fi

Pyry Salminen

Pyry Salminen

Director of Photography, Partner

pyry@digiporkkana.fi

Vihtori Valkama

Vihtori Valkama

Videographer, partner

vihtori@digiporkkana.fi

Harri Ahola

Harri Ahola

Senior Web Designer, Graphic Designer, game developer

harri.ahola@digiporkkana.fi

Harri Ahola

Juha Veijonen

Freelance Actor